Haberde İnsan

Haberde İnsan Haberleri

'Kavga var' diye çağrılan polislere iftar sürprizi

Elazığ'da Kızılay gönüllüleri sahte kavga ihbarında bulunarak Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla polis ekiplerine iftar sürprizi yaptı.

Dünya şampiyonu Emel öğretmen artık öğrencileri için ter döküyor

Gençlik yıllarında katıldığı müsabakalarda sayısızca altın madalya alan ve 1998 yılında Dünya Tekvando Şampiyonu olan Emel Mazılı Altaş, şimdilerde öğrencileri için ter döküyor. Dünya şampiyonu öğretmenlerini örnek alan öğrencileri ise müsabakalardan derecelerle dönüyor.

Elazığ Belediyesi depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor

Elazığ Belediyesi ekipleri, 6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından depremzede vatandaşların yaralarını sarmaya devam ederken, bin 200 kişilik iftar yemekleri komşu şehir Malatya'da vatandaşlara ikram ediliyor.

Elazığ'da tatlıcıların bayram mesaisi başladı

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Elazığ'da bulunan tatlı imalathaneleri yoğun mesai harcamaya başladı.

Elazığ Yetimler Vakfı yetim ailelere iftarda bir araya geldi

Elazığ Yetimler Vakfı üyeleri, yetim ailelerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Karakoçan'da Türk Polis Teşkilatının 178'inci kuruluş yıl dönümü kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 178'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde tören düzenlendi.

Çocuklarda depremin izleri silinmeye çalışılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle birlikte Elazığ'daki KYK yurdunda kalan öğrenciler için ahşap boyama etkinliği düzenlendi. Öğrenciler kendilerine hediye edilen ahşap oyuncakları önce boyadı, ardından oynadı.

Oto lastikçilerde değişim yoğunluğu yaşanıyor

Zorunluğu kış lastiği uygulamasının sona ermesinin ve havaların ısınmasıyla birlikte oto lastikçilerde yoğunluk yaşanmaya başlandı.

Elazığ depreminin ardından Malatya ve Elazığ'da 33 bin 821 konut yapıldı

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8. büyüklüğündeki depremin ardından Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığı tarafından 1 yıl içerisinde Elazığ ve Malatya'da 33 bin 821 konut yapılarak vatandaşlara teslim edildi. Evlerine yerleşen vatandaşlar, ''Sanki 5 yıldızlı oteldeyiz. Böyle bir konutta yaşamaya hayal dahi edemezdik'' dedi.

Alman Brittige, Elazığ'da müslüman oldu

Hristiyan iken Müslüman olmak istediğini belirten ve Elazığ'ın Kovancılar İlçe Müftülüğüne başvuran Alman vatandaşı Brittige için ihtida merasimi düzenlendi.

Elazığ Belediyesi, depremden etkilenen çocukları yalnız bırakmıyor

Elazığ Belediyesi tarafından Malatya'da kurulan çocuk oyun alanlarında çocuklar, eğitmenler eşliğinde oyunlar oynayarak depremin etkilerinden kurtuluyor.

Yaşadıkları depremlerin ardından vatandaşları uyaran cihaz geliştirdiler

Elazığ Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliğinde öğretim üyesi Cevdet Emin Ekinci ve doktora öğrencisi Belkıs Elyiğit, yaşanan depremlerin ardından yapıda bulunan hasarların boyutunu gösteren 4 aşamalı, ışıklı ve sesli 'Yapısal hasar tespit cihazı' geliştirdi.

Kadınlar, depremin izlerini üreterek siliyor

Elazığ'da konteyner kentte açılan giyim kursuna katılan depremzede kadınlar, yıkımın izlerini üreterek siliyor.

Tarihi Kapalı Çarşıda Ramazan bereketi

Elazığ'da bulunan tarihi Kapalı Çarşıda Ramazan ayı bereketi yaşanıyor.

Depremde zihinsel engelli ağabeyini kurtardı, sözleri duygulandırdı

Kahramanmaraş merkezli depreme zihinsel engelli ağabeyi ile uykuda yakalanan Cumali Ercan, ilk olarak onu düşündü ve evden çıkardı. O günden bu yana bir an olsun yalnız bırakmadığı ağabeyi ile ilgilenen Cumali Ercan'ın 'Belki de benim imtihanımdır' sözleri yürekleri ısıttı.

Dev kazanlar depremzede vatandaşlar için kaynıyor

Elazığ Belediyesi ekipleri, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından depremzede vatandaşların yaralarını sarmaya devam ederken, dev kazanlarda pişirilen bin 200 kişilik iftar yemekleri komşu şehir Malatya'da vatandaşlara ikram ediliyor.

Elazığ Belediyesi ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor

Elazığ Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Elazığ'da depremzede çocuklara yönelik etkinlikler sürüyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Elazığ İl Müdürlüğü psiko-sosyal destek ekipleri, depremden etkilenen çocuklara yönelik etkinliklerini sürdürüyor.

Aktar, gündemden düşmeyen 'rezene' çayının faydalarını anlattı

Elazığ'ın tarihi Kapalı Çarşısı'nda 42 yıldır aktarlık yapan Selçuk Aktaş, son zamanlarda gündem olan rezene çayının özellikleri hakkında bilgi verdi.

Toplam 835 haber.